Diyetlerde kilo vermek için en iyi 11 meyve
Diyet

Diyetlerde kilo vermek için en iyi 11 meyve

Görüntüleme: 181Görüntüleme: 182
Okuma süresi:13 Dakika

Her bireyin kişisel özellikleri farklı olduğundan dolayı her diyet kişide farklı sonuçlar doğuracaktır. Diyetlerde kilo vermek için yardımcı olabilecek 11 meyve. Kimisine iyi gelen sizin metabolizmanıza uygun olmayabilir.  Bunun öncelikle bir diyetisyenden ya da alanında uzman birisinden vücut tipinize uygun diyet hazırlamasını isteyebilirsiniz.

Diyet yaparken nelere dikkat etmemiz gerektiğini daha önceki yazımızda ele almıştık. Bu yazımızda ise diyet yaparken hangi sebze ve meyveleri tüketmemiz gerektiğini yazdık.

Diyetlerde kilo vermek için en iyi 11 meyve

Meyve, sağlıklı beslenmeyi destekleyen vitaminler, lif ve diğer besinlerle dolu, doğanın hazır atıştırmalıklarıdır.

Meyveler ayrıca genellikle düşük kalorili ve lif bakımından yüksektir, bu da kilo vermenize yardımcı olabilir.

Aslında, meyve yemek daha düşük vücut ağırlığı ve daha düşük diyabet, yüksek tansiyon, kanser ve kalp hastalığı riskiyle bağlantılıdır.

İşte kilo vermek için tüketilecek en iyi meyvelerden 11 tanesi. Peki hangi meyveler diyet yaparken yenmeli işte cevabı…

1. Greyfurt

Greyfurt ve greyfurt suyu, bir pomelo ve bir portakal arasında bir melezdir ve genellikle diyet ve kilo kaybı ile ilişkilendirilir.

Yarım greyfurt sadece 39 kalori içerir, ancak C vitamini için referans günlük alımın (RDI)% 65’ini sağlar.Kırmızı çeşitleri ayrıca A vitamini için RDI’nin% 28’ini sağlar.

Dahası, greyfurt düşük glisemik indekse (GI) sahiptir, bu da şekeri kan dolaşımınıza daha yavaş saldığı anlamına gelir. Bir düşük GI diyet kanıtlar (örneklerle sınırlı kalmasa da, kilo kaybı ve ağırlık bakım yardım edebilir.

85 obez kişide yapılan bir çalışmada, 12 hafta boyunca yemeklerden önce greyfurt yemek veya greyfurt suyu içmek kalori alımında bir azalmaya, vücut ağırlığında% 7.1’lik bir azalmaya ve kolesterol seviyelerinde iyileşmeye neden oldu.

2. Elma

Elmalar düşük kalorilidir ve lif bakımından yüksektir, büyük meyve başına 116 kalori ve 5,4 gram lif (223 gram).

Ayrıca kilo kaybını destekledikleri de bulunmuştur.

Bir çalışmada, kadınlara 10 hafta boyunca günde üç elma , üç armut veya aynı kalori değerine sahip üç yulaflı kurabiye verildi . Elma grubu 2 pound (0.91 kg) ve armut grubu 1.6 pound (0.84 kg) verirken, yulaf grubunun kilosu değişmedi.

Ek olarak, 124.086 kişide yapılan gözlemsel bir çalışma, elma yiyen kişilerin dört yıllık bir süre boyunca günlük porsiyon başına ortalama 1,24 pound (0,56 kg) kaybettiğini belirledi.

Elma gibi düşük kalorili meyveler daha doyurucu olduğu için, gün içinde diğer yiyecekleri daha az yiyebilirsiniz. Özellikle, bir elma bir çikolatadan neredeyse üç kat daha doludur.

Araştırmalar, açlığı azaltmak ve iştahı kontrol etmek için elmanın suyu sıkılmak yerine bütün olarak tüketildiğini göstermektedir.

Bununla birlikte, iki çalışma, elma suyunu, aynı kalorili bir kontrol içeceğine kıyasla vücut yağındaki azalmaya bağlamaktadır. Meyvenin doğal bileşiklerinden birinden yapılan elma polifenol özütü, aynı zamanda düşük kolesterol seviyelerine de bağlanmıştır.

Elmalar, hem pişmiş hem de çiğ olarak çeşitli şekillerde tüketilebilir. Bunları sıcak ve soğuk tahıllara, yoğurda, güveçlere ve salatalara eklemeyi veya kendi başlarına pişirmeyi deneyin.

Ek olarak, yakın zamanda yapılan bir inceleme, greyfurt tüketiminin kontrol gruplarına kıyasla vücut yağını, bel çevresini ve kan basıncını düşürdüğünü bulmuştur.

Greyfurt tek başına yenebildiği gibi salatalara ve diğer yemeklere de harika bir katkı sağlar.

3. Kivi

Kivi, parlak yeşil veya sarı etli ve küçük siyah çekirdekli küçük, kahverengi meyvelerdir.

Çok besleyici yoğun kivi mükemmel bir C vitamini, E vitamini, folat ve lif kaynağıdır ve önemli sağlık yararlarına sahiptir.

Bir çalışmada, prediyabetli 41 kişi 12 hafta boyunca günde iki altın kivi yedi. Daha yüksek C vitamini seviyeleri, kan basıncında azalma ve bel çevresinde 1,2 inç (3,1 cm) azalma yaşadılar.

Ek çalışmalar, kivinin kan şekerini kontrol etmeye, kolesterolü iyileştirmeye ve bağırsak sağlığını desteklemeye yardımcı olabileceğini belirtmektedir – tüm ek kilo kaybı faydaları.

Kivi düşük bir GI’ye sahiptir, bu nedenle şeker içerdiklerinde, daha yavaş salınır ve daha küçük kan şekeri artışlarına neden olur.

Ayrıca kivi diyet lifi bakımından zengindir. Küçük, soyulmuş bir meyve (69 gram) 2 gramdan fazla lif içerirken, tek başına kabuk 1 ekstra gram lif sağlar.

Meyve ve sebzelerden alınan yüksek lifli diyetlerin kilo vermeyi teşvik ettiği, dolgunluğu artırdığı ve bağırsak sağlığını iyileştirdiği gösterilmiştir.

Kivi, çiğ, soyulmuş veya soyulmamış olarak yenildiğinde yumuşak, tatlı ve lezzetlidir . Ayrıca suyu sıkılabilir, salatalarda kullanılabilir, sabah kahvaltılık gevreklerinize eklenebilir veya fırınlanmış ürünlerde kullanılabilir.

4. Kavunlar

Kavunlar düşük kalorilidir ve yüksek su içeriğine sahiptir, bu da onları kilo vermeye yardımcı olur.

Honeydew veya karpuz gibi sadece 1 bardak (150-160 gram) kavun, mütevazı bir 46-61 kalori sağlar.

Kalorisi düşük olmasına rağmen kavunlar lif, potasyum ve C vitamini, beta-karoten ve likopen gibi antioksidanlar açısından zengindir.

Ayrıca, su içeriği yüksek meyveler tüketmek ekstra kilo vermenize yardımcı olabilir.

Bununla birlikte, karpuz yüksek bir GI’ye sahiptir, bu nedenle porsiyon kontrolü önemlidir.

Bir meyve salatası canlandırmak için kavun taze, küp şeklinde veya toplanmış olarak tüketilebilir. Ayrıca meyve smoothie’lerine kolayca karıştırılırlar veya dondurulmuş meyve çubuklarına dönüştürülürler.

Günlük hayatınızda da sağlığınız için çok su içmeye özen göstermelisiniz. Ancak zayıflarken suyu yemeklerden önce içmeye dikkat edin. Yemek arasında veya yemek sonrasında içilen su kilo aldırır. Ve son olarak sporu hayatınızın bir parçası haline getirmelisiniz. Spor yapamıyorsanız evde hareket yapın. Ayrıca asitli ve şekerli içeceklerden, kızartma ve katı yağlı yiyeceklerden uzak durun.

5. Portakal

Tüm turunçgiller gibi portakallar da düşük kalorili, C vitamini ve lif bakımından yüksek. Onlar da çok doyurucu.

Aslında portakallar, bir kruvasandan dört kat daha doludur ve müsli barın iki katıdır.

Pek çok insan portakal dilimleri yerine portakal suyu tüketirken , araştırmalar meyve suları içmek yerine bütün meyveleri yemenin sadece daha az açlık ve kalori alımına değil, aynı zamanda tokluk hissinin artmasına neden olduğunu bulmuştur.

Bu nedenle kilo vermeye çalışıyorsanız, portakal suyu içmek yerine portakal yemek daha iyi olabilir. Meyve tek başına yenebilir veya en sevdiğiniz salataya veya tatlıya eklenebilir.

6. Muz

Kilo vermeye çalışırken, bazı insanlar yüksek şeker ve kalori içeriği nedeniyle muzdan kaçınırlar.

Muzlar diğer birçok meyveden daha kalori yoğun olsa da, aynı zamanda daha besleyici yoğunlukludur ve potasyum , magnezyum, manganez, lif, çok sayıda antioksidan ve A, B6 ve C vitaminleri sağlar .

Düşük ila orta GI değerleri, özellikle diyabet hastaları için insülin seviyelerini kontrol etmeye ve kiloyu düzenlemeye yardımcı olabilir.

Ek olarak, bir çalışma, günde bir muz yemenin, yüksek kolesterolü olan kişilerde hem kan şekerini hem de kolesterolü düşürdüğünü göstermiştir.

Muz gibi yüksek kaliteli, besleyici yoğun ve düşük kalorili yiyecekler, herhangi bir sağlıklı kilo verme planı için hayati öneme sahiptir.

Muzlar , hareket halindeyken kullanışlı bir atıştırmalık olarak kendi başlarına tüketilebilir veya çok çeşitli yemeklere çiğ veya pişmiş olarak eklenebilir.

7. Avokado

Avokado , ılık iklimlerde yetişen yağlı, kalorisi yoğun bir meyvedir.

Yarım avokado (100 gram) 160 kalori içerir ve bu da onu en yoğun kalorili meyvelerden biri yapar. Aynı miktar, K vitamini için RDI’nin% 25’ini ve folat için% 20’sini sağlar.

Avokado, yüksek kalori ve yağ içeriğine rağmen kilo vermeyi teşvik edebilir.

Bir çalışmada, aşırı kilolu 61 kişi, 200 gram avokado veya 30 gram diğer yağlar (margarin ve sıvı yağlar) içeren bir diyet yedi. Her iki grup da önemli ölçüde kilo kaybı yaşadı, bu da avokadonun kilo vermek isteyenler için akıllıca bir seçim olduğunu gösteriyor.

Diğer çalışmalar, avokado yemenin tokluk hissini artırabileceğini, iştahı azaltabileceğini ve kolesterol seviyelerini iyileştirebileceğini bulmuştur.

Ek olarak, Amerikan yeme alışkanlıkları üzerine yapılan büyük bir araştırma, avokado yiyenlerin onları yemeyenlere göre daha sağlıklı beslenme, daha düşük metabolik sendrom riski ve daha düşük vücut ağırlıklarına sahip olma eğiliminde olduklarını ortaya koydu.

Avokado, ekmek ve kızarmış ekmek üzerine tereyağı veya margarin yerine kullanılabilir . Bunları salatalara, tatlılara veya soslara da ekleyebilirsiniz.

8.Karpuz

Bu sulu meyve su yüklüdür ve düşük kalorilidir, bu da onu kilo vermek için ideal kılar. Karpuz tüketmek sulu olmanızı sağlayacaktır. Ve bol su aldığınızda, vücudunuz en iyi şekilde çalışabilir. Ayrıca, susuz kaldığınızda açlıkla ve sağlıksız yiyecekleri aşırı yemekle karıştırmazsınız. Basit ve hızlı karpuzlu gazpacho tarifimizle karpuz ve bazı tuzlu ve baharatlı malzemeleri tazeleyici bir dokunuş için birleştirin . Ya da, bizim deneyin salata , bu teklif karpuz tatlılığı, kireç ekşilik, beyaz peynir ve zeytin tuzluluk ve roka yarı baharatlı herbaceousness.

9. Yaban mersini

Tüm meyvelerin sizin için iyi olduğu doğru. Ancak minik yaban mersini, özellikle figürünüz için, grubun en iyisidir – CDC, bir fincan yaban mersininin 83 kalori olduğunu söylüyor. Yaban mersini, metabolizmanızı hızlandırarak ve kalorileri verimli bir şekilde yakarak yağlarla savaşmalarına yardımcı olan birçok besin maddesine sahiptir. Ve lifle dolu olduklarından, sizi tatmin etmeye yardımcı olurlar. Karabuğday unu, doyurucu kreplerimizi ekstra protein, lif ve besin maddeleriyle doldurur ve yaban mersini sosu mükemmel bir sosdur. Ya da sizi öğle yemeğine kadar tatmin edecek protein ve lifle dolu harika bir kahvaltı alternatifi olan smoothiemizi deneyin .

10. Armut

Armut, iştahı bastırdığı gösterilen lif pektini bakımından yüksektir. Ayrıca armuttaki tüm lifler daha uzun süre tok kalmanıza yardımcı olur. Armut, kolesterol seviyenizi ve koroner kalp hastalığı riskinizi azaltabilir. Otomat makinesine dönmek yerine, iştahınızı azaltmak için, kabuğunu kapatan bir armut alın – böylece onun dolgu elyafından yararlanabilirsiniz. Bu kızarmış kızılcık armutları basit bir tatlıdır.

Diyet Yaparken Hangi Meyveler Yenmeli

Diyet yaparken hangi meyveler yenilmeli? Sonbahar mevsimine girdiğimiz şu günlerde greyfurdu tercih edebilirsiniz. İçerisinde C vitamini bulunan sebze ve meyveler de gün boyu sizi dinç tutacaktır.

Ara öğünlerde kendinize meyveli yoğurt hazırlayabilirsiniz. Yağsız yoğurdun içine çilek, kivi, portakal doğrayabilirsiniz. Zayıflamak isteyenler elmayı da tercih edebilirler.

Diyet yaparken lif oranı yüksek besinleri tercih etmenizde fayda var. Bu sizi tok tutacaktır. Ekmek alırken de tam tahıl ürünleri tüketmelisiniz.

Bunların dışında zayıflamak için maydanoz suyu için. Vücuttaki ödemi atmanızda yardımcı olur. Maydanoz suyunu içemiyorsanız kiraz sapı suyunu deneyebilirsiniz.

Hamilelik sırasında hangi meyveleri yemelisiniz?

Kadınlar hamileyken sağlıklı yiyecek seçimleri yapmak çok önemlidir. Diyetleri, fetüse büyüme ve gelişme için gerekli olan besinleri sağlayacaktır.

Besleyici bir diyet, bir kişinin genel sağlığında önemli bir rol oynar, vücudun etkili bir şekilde çalışmasına yardımcı olur ve bazı hastalıkların riskini azaltır.

Çoğu insan, sağlıklı bir diyetin bol miktarda meyve, sebze, tam tahıllar, yağsız protein ve sağlıklı yağlar içermesi gerektiğinin farkındadır. Ancak, belirli meyvelerin hamilelik sırasında özellikle faydalı olduğunun farkında olmayabilirler.

Bu yazıda hamilelikte meyve yemenin neden önemli olduğunu açıklıyoruz. Ayrıca, bu süre zarfında hangi meyvelerin en iyisi olduğunu ve hamile kadınların hangi meyve türlerinden kaçınmak isteyebileceğini de ele alıyoruz.

Hamilelikte meyve yemenin faydaları nelerdir?

Meyveler, hamilelik sırasında gerekli olan vitamin ve besinleri sağlar.

Doğru besinler fetüsün gerektiği gibi gelişmesine ve büyümesine yardımcı olabileceğinden, sağlıklı ve çeşitli bir diyet yemek hamilelik sırasında özellikle önemlidir.

Büyüyen bebeği desteklemeye ek olarak, artan vitamin ve mineral alımı, hamile bir kadının kendi vücudunu mümkün olan en iyi durumda tutmasına yardımcı olabilir.

Hamilelik sırasında bol miktarda taze meyve yemek, hem kadının hem de bebeğin sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir. Taze meyve birçok temel vitamin ve besin içerir ve aynı zamanda iyi bir lif kaynağıdır.

Hamilelikte yenecek en iyi meyveler

Meyveleri atıştırmak, şeker isteğini azaltmanın yanı sıra vitamin alımını artırmanın harika bir yolu olabilir.

Aşağıda, sağlıklı bir hamilelik diyetine dahil edilecek en iyi meyvelerden 12’sini listeliyoruz.

1. Kayısı

Kayısılar şunları içerir:

 • A, C ve E vitaminleri
 • kalsiyum
 • Demir
 • potasyum
 • beta karoten
 • fosfor
 • silikon

Tüm bu besinler bebeğin gelişmesine ve büyümesine yardımcı olur. Demir kansızlığı önleyebilir ve kalsiyum kemiklerin ve dişlerin güçlü büyümesine yardımcı olur.

2. Portakallar

Portakallar aşağıdakiler için mükemmel bir kaynaktır:

 • folat
 • C vitamini
 • Su

Portakal, bir kişiyi sulu ve sağlıklı tutmak için harikadır. C vitamini, hücre hasarını önlemeye ve demir emilimine yardımcı olabilir.

Folat, bir bebekte beyin ve omurilik anormalliklerine neden olabilen nöral tüp kusurlarını önlemeye yardımcı olabilir. Nöral tüp kusurları, omuriliğin düzgün gelişmediği spina bifida ve beynin ve kafatasının büyük bir kısmının eksik olduğu anensefali gibi durumlara neden olabilir.

3. Mangolar

Mangolar , A ve C vitaminleri açısından zengindir.

Bir fincan doğranmış mango, bir kişinin önerilen günlük C vitamini miktarının (RDA) yüzde 100’ünü ve A vitamini RDA’sının üçte birinden fazlasını sağlar.

A vitamini eksikliği ile doğan bir bebeğin bağışıklığı daha düşük olabilir ve solunum yolu enfeksiyonları gibi doğum sonrası komplikasyon riski daha yüksek olabilir.

4. Armut

Armut, aşağıdaki besin maddelerinin çoğunu sağlar:

 • lif
 • potasyum
 • folat

Hamilelik diyetinde bol miktarda lif almak , yaygın bir hamilelik belirtisi olan kabızlığı hafifletmeye yardımcı olabilir .

Potasyum hem kadın hem de bebek için kalp sağlığına fayda sağlayabilir. Aynı zamanda hücre yenilenmesini de uyarır.

5. Nar

Nar, hamile kadınlara bol miktarda şunları sağlayabilir:

 • K vitamini
 • kalsiyum
 • folat
 • Demir
 • protein
 • lif

Besin açısından yoğun narlar aynı zamanda iyi bir enerji kaynağıdır ve yüksek demir içeriği demir eksikliğini önlemeye yardımcı olur.

Sağlıklı kemiklerin korunması için K vitamini de gereklidir.

Araştırmalar , nar suyu içmenin plasentanın yaralanma riskini azaltmaya yardımcı olabileceğini gösteriyor.

6. Avokado

Avokado, aşağıdakilerin mükemmel bir kaynağıdır:

 • C, E ve K vitaminleri
 • tekli doymamış yağ asitleri
 • lif
 • B vitaminleri
 • potasyum
 • bakır

Avokado, enerji sağlayan ve nöral tüp kusurlarını önlemeye yardımcı olan sağlıklı yağlar içerir. Ayrıca, gelişmekte olan bebeğin cilt ve beyin dokularını oluşturmaktan sorumlu hücreleri güçlendirirler.

Avokadodaki potasyum , özellikle üçüncü trimesterde hamilelik sırasında sık görülen bir başka semptom olan bacak kramplarından kurtulma sağlayabilir .

7. Guava

Guava, E vitamini ve folat içerir, bu da onu hamilelik sırasında yemek için ideal bir meyve haline getirir.

Guava, aşağıdaki besinlerden daha fazlasını isteyen insanlar için mükemmel bir meyve seçimidir:

 • C ve E vitaminleri
 • polifenoller
 • karotenoidler
 • izoflavonoidler
 • folat

Guava, hamile kadınlar için ideal bir besin bileşimi içerir. Hamilelik sırasında guava yemek kasları gevşetmeye, sindirime yardımcı olmaya ve kabızlığı azaltmaya yardımcı olabilir.

8. Muz

Muzlar yüksek seviyelerde şunları içerir:

 • C vitamini
 • potasyum
 • B-6 vitamini
 • lif

Muzun yüksek lif içeriği hamilelikle ilgili kabızlığa yardımcı olabilir ve B-6 vitamininin erken gebelikte bulantı ve kusmayı hafifletmeye yardımcı olabileceğini gösteren bazı kanıtlar vardır .

9. Üzüm

Bol üzüm yemek, insanların aşağıdakileri tüketimini artırabilir:

 • C ve K vitaminleri
 • folat
 • antioksidanlar
 • lif
 • organik asitler
 • pektin

Üzümdeki besinler, hamilelik sırasında meydana gelen biyolojik değişikliklere yardımcı olabilir.

Flavonol, tanin, linalool, antosiyaninler ve geraniyol gibi bağışıklık güçlendirici antioksidanlar içerirler ve bu da enfeksiyonları önlemeye yardımcı olur.

10. Meyveler

Meyveler iyi bir kaynaktır:

 • C vitamini
 • sağlıklı karbonhidratlar
 • antioksidanlar
 • lif

Meyveler ayrıca bol miktarda su içerir, bu nedenle mükemmel bir hidrasyon kaynağıdırlar. C vitamini, demir emilimine yardımcı olur ve vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir.

11. Elma

Elmalar, büyüyen bir fetüse yardımcı olmak için aşağıdakileri içeren besinlerle doludur:

 • A ve C vitaminleri
 • lif
 • potasyum

Bir çalışma , hamileyken elma yemenin bebeğin zamanla astım ve alerji geliştirme olasılığını azaltabileceğini buldu .

12. Kurutulmuş Meyve

Kurutulmuş meyvede aşağıdaki besinler oluşur:

 • lif
 • vitaminler ve mineraller
 • enerji

Kurutulmuş meyve, taze meyve ile aynı besin maddelerini içerir. Bu nedenle hamile kadınlar, aynı miktardaki taze meyvelerden daha küçük porsiyonlar halinde kurutulmuş meyveler yiyerek RDA’larını vitamin ve mineral alabilirler.

Bununla birlikte, kurutulmuş meyvenin şeker bakımından yüksek olabileceğini ve taze meyvenin içerdiği su içeriğini içermediğini unutmamak önemlidir. Bu, sindirime yardımcı olmadığı anlamına gelir. Hamile kadınlar sadece ölçülü olarak kurutulmuş meyveler yemeli ve şekerlenmiş meyvelerden tamamen kaçınmalıdır.

Taze meyveler yerine kuru meyveler yemek en iyisidir.

Hamilelik sırasında birisi ne kadar meyve yemeli?

Hamileler için tavsiye, her gün en az beş porsiyon taze meyve ve sebze yemeleri ve bunları olabildiğince çeşitlendirmeleridir. Meyveler taze, konserve, dondurulmuş veya kurutulmuş olabilir.

Genel bir kural olarak, bir meyve porsiyonu:

 • tenis topu büyüklüğünden büyük meyveler için bir parça meyve
 • bir bardak doğranmış meyve

Hamilelik sırasında bol miktarda meyve ve sebze yemek, hamile kadınlara gelişmekte olan bebeklerini desteklemek için yeterli beslenme sağlar. Aynı zamanda belirli hastalık ve kusur riskini en aza indirmeli ve kadının vücudunun beslenmesine yardımcı olmalıdır.

Bir kişinin hamilelik sırasında kaçınması gereken meyveler var mı?

Meyve suyu yüksek şeker içeriğine sahiptir.

Hamile kadınların kaçınması gereken belirli bir meyve yoktur. Bununla birlikte, kadınların porsiyon büyüklüğünün farkında olmaları önemlidir. Bazı meyveler yüksek şeker içeriğine sahiptir ve meyve suları ve kuru meyveler gibi belirli meyve türleri, şeker ve kalorilerde taze muadillerinden önemli ölçüde daha yüksektir .

Organik meyve satın almak, kalitesine zarar verebilecek gübre ve zirai ilaçlarla temas etmemesini sağlayacaktır. Bununla birlikte, organik meyve bir seçenek değilse, organik olmayan meyve yine de meyveyi diyetten tamamen çıkarmaktan daha iyidir.

Meyvelerde bulunabilecek böcek ilaçlarını ve bakterileri yemeden önce iyice yıkayarak uzaklaştırmak önemlidir. İnsanlar diğer güvenlik önlemlerini şu şekilde almalıdır:

 • bakteri içerme olasılığı daha yüksek olan çürük meyve alanlarını çıkarmak
 • meyveleri buzdolabının ayrı bir alanında çiğ et ürünlerine depolamak
 • önceden kesilmiş kavunlardan kaçınmak
 • sadece pastörize veya haşlanmış meyve suyu içmek

Paket servisi

Meyve, hamilelik sırasında gerekli olan mükemmel bir besin kaynağıdır. Meyveler, kadının ve bebeği sağlıklı tutmaya yardımcı olan vitamin, folat, lif ve daha fazlasını sağlayabilir. Bu besinler ayrıca hamileliğin bazı yaygın semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir.

Hamile kadınlar her gün en az beş farklı porsiyon meyve ve sebze tüketmeyi hedeflemelidir. Bu makalede listelenen 12 meyve, özellikle hamilelik sırasında iyi seçimlerdir. Gebe kadınlar, taze meyve türlerine göre şeker ve kalori açısından yüksek olabileceğinden kuru meyve ve meyve sularını da sınırlamalıdır.

Meyvenin Tadını Çıkarmak ve Hala Sağlıklı Kilo Almak İçin Basit İpuçları

1. Çilek, lifli ve küçük meyvelere odaklanın. Ahududu, yaban mersini, çilek, kivi, klementin, erik, şeftali ve küçük elmalar ilk olarak ulaşmanız gereken meyvelerdir.

2. Meyveleri ölçülü tüketin ama daha fazla sebze yemeye odaklanın. Meyveler iyidir, ancak sebzeler, özellikle yeşil yapraklı veya lifli sebzeler planınıza odaklanmalıdır.

3. Diyetinizden karbonhidrat / kalori kesmeniz gerekiyorsa, tahıllar ve nişastalı karbonhidratlarla başlayın ve ardından meyvelere geçin. Herkesin diyetinde daha az yemeye ihtiyaç duyduğu bir zaman gelir. Her zaman en yoğun karbonhidrat içeren yiyecekleri çıkarın (çünkü bunlar karbonhidratlarınız içinde en yoğun olanı olacaktır). Diyetinizdeki karbonhidratlar ve kaloriler düştükçe, inatçı yağları kaybetmeye gerçekten başladığınızda, yiyecekleri diyetinizden aşamalı olarak nasıl çıkardığınızın bir fonksiyonu olarak meyve alımınızın azalacağını göreceksiniz. .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir